بسته بندی و صادرات خرما(خرما مضافتی(Mazafati dates))

بسته بندی و صادرات خرما(خرما مضافتی(Mazafati dates))

طعم شیرین خرما آن را به یک میوه جذاب تبدیل کرده است ولی ساختار پیچیده قند آن باعث جذب سریع و تبدیل آن به چربی نمی‌شود. خرما شامل مقادیر زیادی کلسیم، آهن، فسفر، سدیم، پتاسیم، منیزیم و روی است ازاین‌رو آن را به یک ماده مقوی و مغذی تبدیل کرده است. همچنین خرما حاوی انواع ویتامین‌ها مانند تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، فولات، ویتامین A و ویتامین K است. این میوه پرخاصیت بیشتر در مناطق نیمه گرمسیری و گرمسیری رشد می‌کند. خرما دارای انواع متفاوت و درجه‌بندی مختلفی است. هر چه یک خرما پوست ...

خرمای مضافتی شیره دار و بدون شیره مناسب جهت صادرات و مصرف داخل. تامین به همراه ارائه کلیه خدمات صادراتی و تحویل در هند، ترکیه و... تامین در تناژ بالا و دائم، با عقد قرارداد سالیانه.

تاییدیه های کیفی، بهداشتی و سلامت کالا موجود برای این محصول : دارد

ین خرما در ساختار ذاتی اش، مقدار زیادی از ماده معدنی پتاسیم را داراست. که همین موضوع میتواند خرما مضافتی بم را یک درمان برای بیماری اسهال در نظر گرفت. یکی از مهم ترین و عمده ترین محصولات خرمای ایران را میتوان، رطب خرما مضافتی نام برد. این خرما، از نوع خرماهای نرم است. خرما مضافتی بم چه در داخل کشور و چه در عرصه های بین الملل، دارای تقاضای زیادی میباشد.

رنگ این خرما عموما به بنفش تیره و سیاه گرایش دارد. همچنین دارای گوشت، شهد و طعم فوق العاده ای است. میزان رطوبتی که در محصول وجود دارد، بسته به محل مزرعه، کشت و برداشت محصول تفاوت دارد. اندازه نوع مرغوب این نوع خرما، بین ۲.۵ الی ۴.۵ سانتی متر میباشد.

خرمای مضافتی معروفترین نوع خرما میباشد. گاهی به اشتباه، لفظ رطب را برای آن بکار میبرند. در واقع رطب، میوه تازه رسیده درخت نخل میباشد. رطب خشک شده، خرما میباشد. بعنوان مثال، میتوان محصولات غوره و انگور و کشمشی که از درخت مو بدست می آید را نوعا مانند خارک و رطب و خرما برای درخت نخل دانست. این نوع خرما می بایست حتما و حتما در یخچال نگهداری شود.

خرما دارای آهن بالا، قند طبیعی و مناسب برای بدن میباشد.

جالب است بدانید که بیشتر فروش خرمای مضافتی سالانه در داخل کشور، در ماه مبارک رمضان انجام میشود.

این خرما بیشتر نام رطب مضافتی را برخوردار است. بسیاری آن را به اسم رطب مضافتی می شناسند. بسیاری از خرماها نام مخصوص به خود را دارند. همچنین در بسیاری از نقاط کشور به خرمای مضافتی فقط کلمه رطب گفته میشود؛ که در نوع خود جالب توجه است.

رنگی که مردم برای این خرما دوست دارند و بسیاری از خریداران نیز ترجیح می‌دهند؛ رنگ مشکی میباشد. و حتی مشکی تیره نیز بر روی فروش این محصول تاثیر می گذارد. هرچند که این خرما در نوع قهوه ای و قهوه ای تیره نیز موجود میباشد. چرا که این خرما درمرحله اول برای رسیده شدن، به شکل قرمز است. جالب است بدانید با طی شدن مراحل رشد، به رنگ مشکی تبدیل میشود.

طبع خرما گرم بوده و اغلب افرادی که دارای طبع سرد میباشند. مخصوصا کسانی که برای آنها مشکلاتی ایجاد شده است. می‌توانند از این خرما بعنوان یک دارو استفاده کنند. علاوه بر خواص آن برای بدنشان، بعنوان یک دارو برای سلامت جسمی میتوانند استفاده کنند.

بسیاری از خرماها را می‌توان در هوای آزاد و در محیط اتاق نگهداری کرد. اما شرایط نگهداری این خرما تا حدودی منحصر به فرد میباشد. توصیه می‌شود که این خرما را برای مصرف، در منزل و در یخچال نگهداری کنید. هر زمان که برای مصرف خواستید، سه ساعت زودتر خرما را از یخچال خارج کرده و و بعد آن را مصرف کنید.

خرمای مضافتی بم دارای مقداری رطوبت است. این دو تو بدن باید بیش از حد باشد و نه اینکه به پدران خود ما وجود نداشته باشد ولی وجود رطوبت در این خرما خاصیتی را به این خرما اضافه کرده که شاید یکی از مصرف کنندگان از آن مطمئن باشد این خاصیت همان تغییر دسته بندی در خرما می باشد که رطوبت باعث شده خرمای مضافتی در دسته محصولات غذایی قرار بگیرد که این نیز به نوع خود قابل توجه است.

هلدینگ نگاه سبز، یکی از بزرگترین صادرکنندگان خرما، صادرات رطب مضافتی بم ایرانی را به کشورهای منطقه و اروپایی انجام میدهد و با توجه به دارا بودن بزرگترین کارخانه بسته بندی خرما در شمال شرق کشور و تجربه صادرات به کشورهای منطقه در زمینه صادرات انواع خرما در خدمت تولیدکنندگان و علاقه مندان به صادرات می باشد.

نظر بدهید