پکینگ لیست و اینویس و گواهی مبدا و پرفورما چیست؟

پکینگ لیست و اینویس و گواهی مبدا و پرفورما چیست؟

پکینگ لیست و اینویس و گواهی مبدا و پرفورما چیست؟

 

در این مقاله قصد داریم، نکات ابتدایی در زمینه آموزش ترخیص کالا را به اطلاع علاقه مندان برسانیم.

شاید کمترین مدارکی که برای ترخیص کالا از گمرک نیاز داریم اسناد ذیل شده باشد:

پکینگ لیست Packing list، اینویس Invoice و گواهی مبدأ CO هر سه بعلاوه بارنامه BL یا راهنامه WB حداقل اسنادی است که برای ترخیص کالا توسط ترخیصکار با شرکت بازرگانی نیاز است.

 

 

پکینگ لیست چیست؟

پکینگ لیست Packing list سندی است که در آن بصورت جداگانه کالاهی موجود در محموله و وزن و حجم و تعداد هریک از اقلام را در آن قید کرده است، به موجب سند پکینگ لیست packing list شما می توانید بدانید که در محموله یا کانتینر حمل شده به گمرک مقصد چه کالاهایی وجود دارد و وزن خالص و ناخالص و حجم و تعداد هر کدام از اقلام به تفکیک چقدر می باشد، نام فارسی پکینگ لیست Packing list بصورت عدل بندی است و در گمرک به نام سند عدل نامه می شناسند.

 

 

اینویس چیست؟

اینویس Invoice همان فاکتور خرید یا سیاهه خرید کالا از خارج کشور می باشد، به موجب سند اینویس شما می توانید بدانید چه کالایی و با چه ارزشی را خریداری کرده اید.

 

 

گواهی مبدا چیست؟

گواهی مبدا یا CO سندی است که توسط اتاق های بازرگانی کشورها صادر می گردد، گمرک ایران برای ترخیص کالا نیاز ضروری به گواهی مبدا دارد و گواهی مبدا جزء اسناد الزامی و ضروری برای ترخیص کالا می باشد.

 

پروفورما چیست؟

پروفورما Proforma Invoice همان پیش فاکتور خرید کالا می باشد و در واقع با دریافت پروفورما هنوز خریدی اتفاق نیفتاده است که این سند پروفورما اینویس برای ثبت سفارش کالا نیاز می باشد.

 

شرکت بازرگانی نگاه سبز به عنوان یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات جامع بازرگانی مستقر در روسیه می تواند در کلیه مراحل سفارش خارجی و واردات از روسیه به همراه شما باشد تا در این مسئله بتوانید با استفاده از تجربیات مجموعه شرکت بازرگانی نگاه سبز با کمترین ریسک، بیشترین سودآوری تجارت با روسیه را بچشید. شرکت بازرگانی نگاه سبز کلیه مراحل حمل و ترخیص و ترخیص کالا را به تجار محترم با بهترین کیفیت و سریعترین زمان ممکن ارائه می کند.

نظر بدهید