بلاگ

صادرات خرمای شاهانی

خرمای شاهانی یکی از انواع خرماهای محبوب ایرانی است که در ایران کشت می شود. خرما شاهانی کشیده و با نوک باریک است و اغلب به رنگ قهوه ای روشن دیده می شود، هر چند رنگ قهوه ای تیره و کمی مایل به زرد آن نیز وجود دارد.

بسته بندی و صادرات خرما(خرما پیارم(Piarom dates))

خرمای پیارم گران قیمت ترین خرمای ایران میباشد. خرمای پیارم از نوع تجاری و درجه یک میباشد. به دلیل کیفیت مناسب و بازارپسندی، یک خرمای خاص صادراتی محسوب میشود. این محصول تاکنون به خوبی توانسته توجه بازارهای جهانی را به خود جلب نماید. پوست نازک این خرما به رنگ قهوه‌ای تیره میباشد. با توجه به اینکه گوشت و پوست آن کاملاً به یکدیگر چسبیده‌اند، ظاهری زیبا و مطلوب دارد و فرایند شستشوی آن نیز در زمان مصرف، باید به صورت کامل صورت گیرد.با توجه به اینکه عمده قند موجود در خرما پیارم از نوع فروکتوز (قند میوه) میباشد، به راحتی و سریعا، در سوخت‌ و ساز بدن استفاده میشود. و کسانی که یک بار این خرما را مصرف کرده‌اند، به خاطر طعم فوق العاده، ظاهر مطلوب و سایر خواص غذایی آن معمولاً مصرف‌کننده دائمی این خرما میشوند.خرمای پیارم سرشار از مواد قندی، پروتیینی و سایر مواد معدنی بوده و از ارزش غذایی بالایی برخوردار استویتامین C یکی دیگر از مواد مغذی خرماست که این ویتامین برای جلوگیری از بیماری های خطرناک خونریزی دهنده یا همان اسکوربوت لازم، و باید بدن هر فرد در طول روز 60 میلی گرم ویتامین C دریافت کند. تقریبا در هر 100 گرم خرما 14 گرم ویتامین سی موجود است.

بسته بندی و صادرات خرما(خرما کبکاب(KABKAB DATES))

این خرما بیضی شکل است و از خرماهای نیمه خشک یا تر ایران محسوب میشود.پوستی چسبیده به میوه دارد و شیرینی آن خیلی زیاد و زننده نیست. این محصول در اوایل مرداد ماه بصورت خارک قابل برداشت است ولی اگر دوست دارید کاملا رسیده آن را بچینید، باید تا اوایل یا اواسط شهریور صبور باشید. وزن هر عدد خرمای کبکاب حدود 15 گرم است.خرما محصولی بسیار مغذی و پر خاصیت است که به عنوان یکی از برترین میان وعده ها باید از آن نام برد. بی تردید بدون دلیل نیست که مصرف این خرما را در سحر و افطار ماه مبارک رمضان هم به شدت توصیه می کنند زیرا به عنوان یکی از برترین و مغذی ترین محصولات غذایی شناخته شده است دارای انرژی فراوان و تامین کننده قوای از دست رفته بدن - داشتن منیزیم فراوان و مناسب برای کاهش وزن • داشتن آهن فراوان و مناسب برای افراد دارای کم خونی و مشکلات قلبی و عروقی - دارای کلسیم زیاد و مناسب برای استخوان بندی و ساختار استخوان ها - دارای آنتی اکسیدان بسیار زیاد و عاملی بسیار مناسب برای جلوگیری از سرطان