صادرات پسته به روسیه

صادرات پسته به روسیه

کشور روسیه با 145 میلیون جمعیت و بیش از 17 میلیون متر مربع وسعت پهناور ترین کشور جهان می باشد. دقت به همین دو ویژگی جمعیت و مساحت خود نشان دهنده ظرفیت های بالای این کشور در اقتصاد و تجارت بین المللی می باشد. باید اشاره کرد این کشور جزوی از قاره اروپا به حساب می آید ولی با توجه به هم مرز بودن با کشورهای اروپایی و آسیایی و دسترسی به چندین دریا و اقیانوس همواره نقش مهمی در منطقه ایفا کرده است. این کشور دارای تنوع مذهبی و قومیتی بالایی نیز می باشد. انواع ادیان مانند مسیحی، مسلمان، یهودی وغیره در این کشور سکونت دارند. جدا از دیدگاه فرهنگی، با توجه به تغییرات آب و هوایی ساختار جمعیتی گوناگونی را شامل می شود. این تفاوت ها خود نشان دهنده بزرگی بازار و نیاز های این کشور پهناور می باشد. صادرات کالا و خدمات به روسیه جزو جذاب ترین زمینه های فعالیت تجار در کشورهای مختلف می باشد. تجار ایرانی با توجه به نزدیکی و پیوندهای سیاسی، اجتماعی همیشه علاقه خاصی به صادرات کالا به روسیه داشته اند. صادرات ایران به روسیه طیف وسیعی از کالاها شامل محصولات کشاورزی، خشکبار و غیره می باشد. طی یک سال گذشته این تنوع کالا و محصولات با توجه به تحریم های مختلف این کشور افزایش نیز داشته است. با توجه به استانداردهای بالای روسیه در زمینه ورود کالا و خدمات، انجام مراحل صدور کالا به روسیه از ریسک بالایی برخوردار است. بنابراین انجام این کار برای افراد کم تجربه با مشکلات فراوانی همراه است و در بیشتر موارد با ضررهای مالی و اقتصادی همراه است. به همین دلیل علاقه مندان به صادرات کالا به روسیه بهتر است قبل از انجام هرکاری علاوه بر مطالعه در این زمینه از نظرات افراد مطلع و با تجربه استفاده کنند و یا با کمک مشاوران با تجربه قدم به این زمینه کاری بگذارند.

برای اطلاع از مراحل صادرات کالا به روسیه به اینجا کلیک کنید.

کالا های صادراتی ایران به روسیه

بر طبق آمار در سال 2019، ایران 560 میلیون دلار کالا به روسیه صادر کرده است. عمده‌ محصولات صادراتی ایران به روسیه، میوه‌ (65.6 میلیون دلار)، آجیل‌ (62 میلیون دلار) و سبزیجات (44.8 میلیون دلار) بوده است. طی 23 سال گذشته صادرات ایران به روسیه با نرخ سالانه 12.5 درصد از 37.4 میلیون دلار در سال 1996 به 560 میلیون دلار در سال 2019 افزایش یافته است. در سال 2019، بر طبق آمار ایران هیچ خدماتی به روسیه صادر نکرد.

صادرات خشکبار به روسیه

94 درصد بازار پسته روسیه در دست تاجران ایرانی است. آجیل و خشکبار جزو تنقلات مورد علاقه روس ها می باشد و ایران کشوری غنی در زمینه تولید این محصولات است. 62 میلیون دلار درآمد ازصادرات آجیل که بخش اعظم آن پسته و کشمش است عددی بزرگ و ترغیب کننده برای علاقه مندان به این بازار است. این حوزه جای کار بیشتری دارد که با تحلیل درست می توان به درک بهتری از آن رسید و در زمینه توسعه این صادرات فعالیت کرد.

بازرگانی نگاه سبز با بیش از 20 سال تجربه در زمینه صادرات و واردات کالا و همچنین داشتن دفاتر همکار در کشورهای مختلف از جمله روسیه نقش پررنگی در صادرات خشکبار ایرانی به روسیه مخصوصا صادرات پسته به روسیه ایفا میکند، تولید کنندگان پسته ایرانی و همچنین علاقه مندان به زمینه صادارت پسته در صورت نیاز به مشاوره و یا همکاری در تمام مراحل از جمله بسته بندی، ارسال، ترخیص و بازریابی میتوانند با ما در تماس باشند.

نظرات کاربران

 • کاظمیان

  شرکت شما فقط صادارت پسته به روسیه داره؟! یا کالاهای دیگه هم صادرات میکنه به روسیه؟!

  شنبه 25 فروردین 1403
  • پاسخ مدیر به کاظمیان

   با تشکر از پیغام شما، بله مجموعه نگاه سبز در تمام زمینه های صادارتی کالا مشغول به فعالیت است

   شنبه 25 فروردین 1403

نظر بدهید