صادرات خرما به روسیه

صادرات خرما به روسیه

پتانسیل های صادرات خرما به روسیه

روسیه با دارا بودن جمعیتی حدود 144 میلیون نفر جز قاره اروپا و به دلیل شرایط آب و هوایی سرد یکی از کشورهای وابسته به واردات محصولات غذایی است که سالانه حجم زیادی از مواد غذایی مورد مصرف داخلی خود را از دیگر کشور ها وارد کرده و به مصرف می رساند.

صادرات محصولات غذایی به روسیه جذابیت زیادی برای صادر کنندگان دارد. پس از اختلافات سیاسی اتحادیه اروپا و روسیه و تحریم های یک جانبه اتحادیه اروپا، این کشور  برای تامین مواد غذایی مورد نیاز خود مجبور به واردات از سایر کشورها گردید. در حال حاضر بیشترین میزان واردات خود را از کشورهایی همچون چین، ترکیه، اسراییل و… انجام می دهد.

مصرف خرما در روسیه بسیار رایج است و براساس آمار مصرف خرما در روسیه از میانگین جهانی بسیار بالاتر می باشد. به همین دلیل صادرات خرما به روسیه از رونق بالایی برخوردار است.

یکی از دلایل این جذابیت وجود جمعیت 25 میلیونی مسلمانان روسیه می باشد که بازار بالقوه ای برای خرما در این کشور به وجود می آورد و بازرگانان بسیاری به این نکته توجه داشته و از سالیان گذشته در این بازار به فعالیت مشغول بوده اند.

صادرات خرما به روسیه توسط بازرگانان ایرانی از گذشته انجام  می گردید و روسیه جز یکی از خریداران قدیمی خرمای ایران است و سالانه حجم قابل توجه ای انواع خرمای ایران به روسیه صادر می شود.

اصلی ترین انواع خرمای صادراتی ایران به روسیه شامل خرمای مضافتی، خرمای پیارم و خرمای کبکاب می باشد. در این میان خرمای مجول دارای کمترین میزان صادرات خرما به روسیه است.

در حال حاضر بیشترین تقاضا و میزان صادرات خرما به روسیه مربوط به خرمای مضافتی می باشد. خرمای زاهدی ایران نیز به جهت مصارف صنعتی و صنایع مشروب سازی به روسیه صادر شده متاسفانه بیشترین میزان آن پس از صادرات به پاکستان و تغییر بسته بندی و یا برند به روسیه صادر می شود. که این نشان دهنده ظرفیت موجود در ایران بازار برای تجار ایرانی می باشد.

نظرات کاربران

 • محمد

  سلام روس ها بیشتر کدوم نوع خرمای ما رو دوست دارن؟ چه نوع بسته بندی برای صادرات به خرما بهتره؟

  شنبه 21 مرداد 1402
  • پاسخ مدیر به محمد

   خرمای مضافتی استقبال بهتری میشه برای مصرف عادی...انواع بسته بندی خرما برای بازار روسیه لازم هست

   شنبه 21 مرداد 1402
 • علی

  حداقل سفارش خرما برای ارسال به روسیه چقدر هست؟

  دوشنبه 23 مرداد 1402
  • پاسخ مدیر به علی

   با دفتر تماس بگیرین...ممنون

   یکشنبه 19 شهریور 1402

نظر بدهید