صادرات خرما به تاجیکستان

صادرات خرما به تاجیکستان

مردمان تاجیکستان با بیش از 9 میلیون جمعیت، علاوه بر تشابه زبان با ایرانیان اشتراکات فرهنگی زیادی نیز با ایرانیان دارند. یکی از این مشترکات مصرف خرما در این کشور با توجه به اکثریت مسلمان در طول سال است که مصرف این کالا در ماه مبارک رمضان افزایش پیدا میکند. همان طور که میدانید استفاده از خرما علاوه بر ویژگی های منحصر به فرد برای سلامتی روزه داران در دین اسلام نیز بسیار توصیه شده است. ایران با توجه به تولید بیش از یک میلیون تن خرما و رتبه دوم در صادرات خرما در جهان ظرفیت بالایی به جهت صادارت به کشور تاجیکستان دارد. از جهت نزدیکی ایران به تاجیکستان امتیاز بزرگی برای صادرات به این کشور به حساب می آید و در این میان استان خراسان رضوی نزدیک ترین استان به این کشور است. از این جهت بزرگترین صادر کنندگان خرما به کشورهای منطقه و تاجیکستان عمدتا در شهر مشهد هستند. در این میان شرکت نگاه سبز با بیش از 20 سال تجربه در زمینه صادرات و واردات به کشور تاجیکستان و داشتن دفتر در شهر دوشنبه جایگاه ویژه ای در این بازار دارد. مجموعه نگاه سبز با داشتن بزرگترین کارخانه بسته بندی خرما در شرق کشور سهم بزرگی در بازار صادرات خرمای با کیفیت ایرانی دارد.

عمده محصولات این مجموعه با دو برند شادیار و سان کریز به کشورهای منطقه و تاجیکستان صادر می گردد. شایان ذکر است که تقاضا مصرف کنندگان در این کشورها با توجه به کیفیت بالای این محصول رو به افزایش است.

مجموعه نگاه سبز با توجه به تجربه 20 ساله در صادرات و واردات کالا از کشورهای مختلف به خصوص تاجیکستان آماده همکاری در تمام زمینه ها با صادر کنندگان و یا حتی ارائه مشاوره به علاقه مندان در این زمینه می باشد. 

نظر بدهید