صادرات خرمای شاهانی

صادرات خرمای شاهانی

خرما شاهانی یکی از خرماهای پر طرفدار و البته شناخته شده در ایران است. تقریبا اکثر مردم ایران و آن دسته از افرادی که مصرف کننده پرو پا قرص خرما هستند و شناخت نسبت به خرما و انواع آن دارند، به خوبی خرمای شاهانی را می شناسند.

خرمای شاهانی یکی از انواع خرماهای پرطرفدار است که در ایران کشت می شود. ظاهر خرما شاهانی کشیده و با نوکی باریک است و اغلب به رنگ قهوه ای روشن دیده می شود، هر چند رنگ قهوه ای تیره و کمی مایل به زرد آن نیز وجود دارد. به دلیل نگهداری آسان و ارزش غذایی بالا طرفداران بسیاری در همه جا دارد.

خرمای شاهانی در مناطق مختلف اسامی متغییری دارد که عمدتا به نام شاونی در میناب، یا شونی در جهرم و فیروز آباد و یا حتی به نام خورک شانی در شهر های جنوبی مانند بندر عباس و حاجی آباد هم شناخته می شود.

دلیل علاقه به این خرما این است که علاوه بر اینکه برای مصارف خوراکی و یا خانگی استفاده می شود  از له شده این خرما برای انواع محصولات مانند شیرینی جات طبیعی استفاده می شود. همچنین فراورده های بسیار خوشمزه و با کیفیتی همچون شیره از این خرما تولید می‌ شود که طرفداران بسیار زیادی در ایران و سراسر جهان دارد.

نخل این خرما هر چند در شهرهای متنوعی در ایران دیده می شود و کشت می شود، ولی خواستگاه اصلی آن را باید استان فارس و بخصوص شهر جهرم دانست. بیش از ۹۵ درصد از نخل های خرما که در شهرستان جهرم به بار می نشینند و کشت می شوند، از نوع خرمای شاهانی هستند. امروزه صادارت خرمای شاهانی قاره افریقا نیز رو به رشد است.

مجموعه نگاه سبز با بیش از 20 سال تجربه در زمینه بسته بندی و صادرات انواع خرما به کشورهای همسایه، خلیج فارس، اروپایی، امریکایی و افریقایی در خدمت هم میهنان عزیز می باشد. این مجموعه با دارا بودن بزرگترین کارخانه بسته بندی در شرق کشور در تمام مراحل از جمع آوری، بسته بندی، صادرات در خدمت علاقه مندان به صادرات می باشد. از جهتی به دلیل دارا بودن شرکای تجاری در کشورهای مقصد علاوه بر تسریع فرایند ترخیص کالا می تواند در زمینه بازاریابی محصولات به علاقه مندان خدمت رسانی کند.

نظر بدهید