صادرات به روسیه

صادرات به روسیه

کشور روسیه با 145 میلیون جمعیت و بیش از 17 میلیون متر مربع وسعت پهناور ترین کشور جهان می باشد. دقت به همین دو ویژگی جمعیت و مساحت خود نشان دهنده ظرفیت های بالای این کشور در اقتصاد و تجارت بین المللی می باشد. باید اشاره کرد این کشور جزوی از قاره اروپا به حساب می آید ولی با توجه به هم مرز بودن با کشورهای اروپایی و آسیایی و دسترسی به چندین دریا و اقیانوس همواره نقش مهمی در منطقه ایفا کرده است. این کشور دارای تنوع مذهبی و قومیتی بالایی نیز می باشد. انواع ادیان مانند مسیحی، مسلمان، یهودی وغیره در این کشور سکونت دارند. جدا از دیدگاه فرهنگی، با توجه به تغییرات آب و هوایی ساختار جمعیتی گوناگونی را شامل می شود. این تفاوت ها خود نشان دهنده بزرگی بازار و نیاز های این کشور پهناور می باشد. صادرات کالا و خدمات به روسیه جزو جذاب ترین زمینه های فعالیت تجار در کشورهای مختلف می باشد. تجار ایرانی با توجه به نزدیکی و پیوندهای سیاسی، اجتماعی همیشه علاقه خاصی به صادرات کالا به روسیه داشته اند. صادرات ایران به روسیه طیف وسیعی از کالاها شامل محصولات کشاورزی، خشکبار و غیره می باشد. طی یک سال گذشته این تنوع کالا و محصولات با توجه به تحریم های مختلف این کشور افزایش نیز داشته است. با توجه به استانداردهای بالای روسیه در زمینه ورود کالا و خدمات، انجام مراحل صدور کالا به روسیه از ریسک بالایی برخوردار است. بنابراین انجام این کار برای افراد کم تجربه با مشکلات فراوانی همراه است و در بیشتر موارد با ضررهای مالی و اقتصادی همراه است. به همین دلیل علاقه مندان به صادرات کالا به روسیه بهتر است قبل از انجام هرکاری علاوه بر مطالعه در این زمینه از نظرات افراد مطلع و با تجربه استفاده کنند و یا با کمک مشاوران با تجربه قدم به این زمینه کاری بگذارند.

برای اطلاع از مراحل صادرات کالا به روسیه به اینجا کلیک کنید.

صادرات به روسیه

کالا های صادراتی ایران به روسیه

بر طبق آمار در سال 2019، ایران 560 میلیون دلار کالا به روسیه صادر کرده است. عمده‌ محصولات صادراتی ایران به روسیه، میوه‌ (65.6 میلیون دلار)، آجیل‌ (62 میلیون دلار) و سبزیجات (44.8 میلیون دلار) بوده است. طی 23 سال گذشته صادرات ایران به روسیه با نرخ سالانه 12.5 درصد از 37.4 میلیون دلار در سال 1996 به 560 میلیون دلار در سال 2019 افزایش یافته است. در سال 2019، بر طبق آمار ایران هیچ خدماتی به روسیه صادر نکرد.

صادرات خشکبار به روسیه

94 درصد بازار پسته روسیه در دست تاجران ایرانی است. آجیل و خشکبار جزو تنقلات مورد علاقه روس ها می باشد و ایران کشوری غنی در زمینه تولید این محصولات است. 62 میلیون دلار درآمد ازصادرات آجیل که بخش اعظم آن پسته و کشمش است عددی بزرگ و ترغیب کننده برای علاقه مندان به این بازار است. این حوزه جای کار بیشتری دارد که با تحلیل درست می توان به درک بهتری از آن رسید و در زمینه توسعه این صادرات فعالیت کرد.

صادرات میوه به روسیه

در اغلب سال ها میوه رتبه اول در صادرات به روسیه را داشته است. با توجه به گستردگی جغرافیایی، اقلیم خاص و چهار فصل بودن ایرا، تقریبا در تمام فصول انواع میوه ها را برای صادرات موجود دارد. با توجه به ارتباطات به وجود آمده میان با غداران ایرانی و روسی می توان انتظار تحولی در این زمینه صادراتی را داشت. از جهتی 65 میلیون دلار درآمد سالانه خبر از بازاری غیر قابل اشباع می دهد.

بررسی کالا های صادراتی روسیه به ایران

در سال 2019، حجم صادرات روسیه به ایران 1.52 میلیارد دلار بوده است. عمده‌ محصولات، روغن‌های دانه (458 میلیون دلار)، ذرت (386 میلیون دلار) و جو (224 میلیون دلار) هستند. طی 23 سال گذشته، صادرات روسیه به ایران با نرخ سالانه 6.38 درصد، از 365 میلیون دلار در سال 1996 به 1.52 میلیارد دلار در سال 2019 افزایش یافته است.

در سال 2017، روسیه خدماتی به ارزش 138 میلیون دلار به ایران صادر کرد که خدمات تجاری (73.4 میلیون دلار)، مسافرت (30.1 میلیون دلار) و حمل و نقل (22.8 میلیون دلار) از نظر ارزش بزرگ‌ترین خدمات هستند.

مجموعه نگاه سبز علاوه بر تجربه بالا در زمینه صادرات انواع کالا به روسیه با دارا بودن کادری با تجربه در زمینه ها حمل و نقل کالا، بسته بندی و استاندارد سازی کالا و بازاریابی در خدمت علاقه مندان و همکاران می باشد. علاوه بر این با توجه به دارا بودن چندین دفتر در کشور های مختلف از جمله شهر کازان روسیه در تمام مراحل صادرات کالا به روسیه می تواند به علاقه مندان کمک کرده و یا مشاوره های لازم ارائه ارائه دهد.

صادرات به روسیه نگاه سبز

شرکت نگاه سبز در سال‌های اخیر توانسته است صادرات انواع کالا از ایران به روسیه را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این شرکت با بهره‌گیری از تجربیات کارشناسان خود و همچنین استفاده از تجهیزات مدرن بسته‌بندی، توانسته است کالاهای ایرانی را با کیفیت مطلوبی به بازار روسیه عرضه کند. که علاقه مصرف کنندگان روسی به برندهای شادیار و سانکریز خود تایید کننده آن می باشد.

شرکت نگاه سبز برای صادرات انواع کالا از ایران به روسیه، مراحل زیر را طی می‌کند:

  1. شناسایی بازار هدف

شرکت نگاه سبز قبل از هر چیز، بازار هدف خود را شناسایی می‌کند. این شرکت با بررسی نیازهای بازار روسیه، کالاهایی را برای صادرات انتخاب می‌کند که در این بازار تقاضای بالایی دارند.

  1. تامین کالا

شرکت نگاه سبز کالاهای مورد نیاز خود را از تولیدکنندگان برتر داخلی خریداری می‌کند. این شرکت با تولیدکنندگانی همکاری می‌کند که محصولات با کیفیت و تضمین شده تولید می‌کنند.

  1. بسته‌بندی کالا

کالاهای خریداری شده باید به گونه‌ای بسته‌بندی شوند که از آنها در برابر آسیب‌های فیزیکی و میکروبی محافظت شود. شرکت نگاه سبز از بسته‌بندی‌های بهداشتی و مقاوم برای بسته‌بندی کالاهای خود استفاده می‌کند. از جهتی با توجه به دارا بودن کارخانه بسته بندی و سردخانه اختصاصی تجربه بالایی در این زمینه دارد.

  1. اخذ مجوزهای صادراتی

برای صادرات کالا از ایران به روسیه، باید مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه اخذ شود. شرکت نگاه سبز با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب، به سرعت و با سهولت مجوزهای صادراتی لازم را اخذ می‌کند. همچنین کارخانه مجموعه دارای آزمایشگاه تخصصی می باشد که نظارت کاملی در تمام مراحل صادرات دارند.

  1. ارسال کالا به روسیه

کالاهای بسته‌بندی شده توسط شرکت نگاه سبز به روسیه ارسال می‌شود. این شرکت از مسیرهای هوایی، زمینی، ریلی و دریایی برای ارسال کالا به روسیه استفاده می‌کند. انتخاب مسیر مناسب بسته به هزینه و زمان بندی تحویل کالا متغییر است.

صادرات انواع کالا به روسیه توسط شرکت نگاه سبز

شرکت نگاه سبز انواع کالا از ایران به روسیه صادر کرد. این کالاها به صورت کلی شامل موارد زیر بودند:

  • محصولات کشاورزی: خرما، پسته، زعفران، چای، میوه (انار، کیوی، پرتقال و...) و سبزیجات (کلم و ...)
  • محصولات غذایی: شیرینی، شکلات، لبنیات، کنسروها و غذاهای آماده
  • محصولات صنعتی: لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی، ماشین‌آلات و تجهیزات
  • محصولات معدنی: سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، فلزات و معادن

نقش شرکت نگاه سبز در توسعه صادرات ایران به روسیه

شرکت نگاه سبز با صادرات انواع کالا از ایران به روسیه، نقش مهمی در توسعه صادرات ایران به این کشور ایفا می‌کند. این شرکت با تلاش‌های خود، توانسته است کالاهای ایرانی را با کیفیت مطلوبی به بازار روسیه عرضه کند و جایگاه ایران را به عنوان یک صادرکننده مطرح در این کشور تقویت کند. از جهتی با دارا بودن بزرگترین مجموعه بسته بندی و استاندارد کالا در شرق کشور آماده خدمت رسانی به علاقه مندان این زمینه می باشد.

صادرات به روسیه

نکاتی برای صادرات کالا به روسیه

برای صادرات کالا از ایران به روسیه، باید نکات زیر را رعایت کرد:

  • بازار هدف را به خوبی شناسایی کنید.
  • کالاهایی را برای صادرات انتخاب کنید که در بازار روسیه تقاضای بالایی دارند.
  • از تولیدکنندگانی خرید کنید که محصولات با کیفیت  تولید می‌کنند.
  • از بسته‌بندی‌های بهداشتی و مقاوم برای بسته‌بندی کالاهای خود استفاده کنید.
  • مجوزهای صادراتی را به سرعت و با سهولت اخذ کنید.
  • از مسیرهای مطمئن برای ارسال کالا به روسیه استفاده کنید.

علاقه مندان به کسب اطلاعات، همکاری یا مشاوره می توانند با دفتر مشهد ویا دفتر تهران تماس حاصل کنند و یا با کلیک بر روی آیکون واتس آپ سایت با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشند.

     نظرات کاربران

     • حکیمی

      خیلی مطالب تون کلی هست، من به اطلاعات بیشتری در زمینه صادرات به روسیه نیاز دارم باید چیکار کنم

      سه شنبه 21 فروردین 1403
      • پاسخ مدیر به حکیمی

       با تشکر از شما، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

       چهارشنبه 22 فروردین 1403
     • میلادی

      تا جایی که میدونم اقتصاد روسیه خیلی به واردات وابسته است، الان که تحریم هست خیلی نیاز به کالا دارن

      پنجشنبه 16 فروردین 1403
      • پاسخ مدیر به میلادی

       با تشکر از پیغام شما بله کاملا درست هست، شرکت ما با داشتن چندین دفتر در روسیه آماده همکاری با علاقه مندان در روسیه و ایران است

       پنجشنبه 16 فروردین 1403
     • جعفری

      صادرات به روسیه از چه طریقی انجام میشه؟

      پنجشنبه 2 فروردین 1403
      • پاسخ مدیر به جعفری

       با تشکر از پیغام شما، زمینی، ریلی، هوایی و دریایی

       پنجشنبه 2 فروردین 1403
     • ابراهیمی

      ممنون از شما، خیلی مجموعه حرفه ای هستین و باید بگم از همکاری باهاتون لذت بردم

      پنجشنبه 2 فروردین 1403
      • پاسخ مدیر به ابراهیمی

       با تشکر از پیغام شما، ممنون از شما که مارو انتخاب کریدن

       پنجشنبه 2 فروردین 1403
     • حسام

      صادرات به روسیه از چه طریقی انجام میشه؟! کدوم به صرفه است؟!

      چهارشنبه 2 اسفند 1402
      • پاسخ مدیر به حسام

       با تشکر از پیغام شما زمینی دریایی و هوایی بسته به کالا و زمانبندی تحویل باید یکی از روش ها انتخاب بشه و یا ترکیب شون

       پنجشنبه 3 اسفند 1402
     • اصغر

      شما با چه پولی کار میکنید بیشتر؟! ریال یا دلار یا روبل؟!

      دوشنبه 2 بهمن 1402
      • پاسخ مدیر به اصغر

       با تشکر از پیغام شما، لطفا با دفتر تماس بگیرین

       پنجشنبه 5 بهمن 1402
     • سامان بزرگ زاده

      مقاله خوبی بود در مورد صادرات به روسیه ولی ای کاش جزئیات بیشتری در مورد صادرات کالا و زمینه های صادرات به روسیه میگفین

      شنبه 23 دی 1402
      • پاسخ مدیر به سامان بزرگ زاده

       با تشکر از پیغام شما، مقاله بروز رسانی میشه و اطلاعات با توجه به سوالات شما تکمیل تر میشه

       چهارشنبه 27 دی 1402
     • نازنین بیانی

      شما نیاز به مترجم زبان روسی ندارین؟!

      یکشنبه 17 دی 1402
      • پاسخ مدیر به نازنین بیانی

       با تشکر از پیغام شما، فعلا خیر، نیرو بومی به زبان روسی توی مجموعه مشغول به کار هستن

       دوشنبه 18 دی 1402
     • سادات

      واقعا ممنون از مقاله تون، من بعد از خوندن این مقاله با تیم پ شتیبانی تون تماس گرفتم، خیلی راهنمایی خوبی کردن من رو و قرار شد باهم همکاری کنیم، لازم دونستم بیام تشکر کنم

      پنجشنبه 14 دی 1402
      • پاسخ مدیر به سادات

       با تشکر از پیغام شما

       پنجشنبه 14 دی 1402
     • یزدی

      صادرات کالاهای سبک و حجمی مثلا پشمک به روسیه چطور هست؟!صادرات کالاهای سبک و‌ حجمی به روسیه صرف میکنه؟! اصلا توی روسیه بازار داره شیرینی جات؟!

      پنجشنبه 7 دی 1402
      • پاسخ مدیر به یزدی

       با تشکر از پیغام شما، لطفا با دفتر تماس بگیرین

       جمعه 8 دی 1402
     • قاضیان

      صادرات چه کالاهایی به روسیه سود بیشتری داره؟ الان با توجه به تحریم های بعد جنگ اوکراین باید بازار خوبی داشته باشه

      چهارشنبه 6 دی 1402
      • پاسخ مدیر به قاضیان

       بله، صادرات به روسیه از ایران رو به رشد هست

       چهارشنبه 6 دی 1402
     • سهرابی

      برای صادرات کالا به روسیه چه مدارک شخصی لازم هست؟

      چهارشنبه 6 دی 1402
      • پاسخ مدیر به سهرابی

       با توجه به شرایط روسیه و استانداردهای بالای این کشور بهتر هست صادرات را با یک شرکت مشاور شروع کنید

       چهارشنبه 6 دی 1402
     • محمدپور

      صادرات به روسیه سود خوبی داره الان، وی خوب کار راحتی نیست، باید حتما تجربه داشته باشی

      جمعه 1 دی 1402
      • پاسخ مدیر به محمدپور

       بله، حق با شماست مجموعه ما افتخار داره با بیش از 20 سال تجربه در زمینه صادرات به کشورهای مختلف از جمله روسیه در خدمت هم میهنان عزیز باشه

       شنبه 2 دی 1402
     • مهسا

      من توی روسیه دانشجو هستم، واقعا نیاز به کالاهایی که برای ما ایرانی ها آشناست خیلی اونجا احساس میشه، انواع لبنیات گرفته تا خرما و کشمش

      دوشنبه 27 آذر 1402
      • پاسخ مدیر به مهسا

       بله، با توجه به شرایط علاقه به صادرات کالاهای ایرانی به روسیه در حال افزایش است

       دوشنبه 27 آذر 1402
     • کریمی

      صادرات به روسیه بهتره یا کشورهای خلیج؟!

      جمعه 24 آذر 1402
      • پاسخ مدیر به کریمی

       با تشکر از پیغام شما، با توجه به جامعه هدف هر کدوم ویژگی های خاص خودشون رو دارن

       شنبه 25 آذر 1402
     • کریم

      من شنیدم صادرات به روسیه خیلی پر سوده، ولی کار کردن باهاشون سخته

      پنجشنبه 23 آذر 1402
      • پاسخ مدیر به کریم

       بله، مجموعه نگاه سبز در تمام مراحل صادارت به روسیه به عنوان همکار یا مشاور در خدمت شما هست

       پنجشنبه 23 آذر 1402
     • احمد

      مطالب خوبی در مورد صادرات به روسیه بیان کردین، این رو هم باید اضافه کنید که صادرات به روسیه با توجه به ویژگی های فرهنگی و رفتاری نیاز به حضور در مبدا یعنی روسیه رو داره، خیل اخلاق های خاضی دارن روسها و تعامل و همکاری باهاشون پیچیده است، البته ظاهرا شرکت شما در روسیه هم دفتر داره که این خیلی کمک می تونه بکنه برای برطرف کردن مشلکلات صادرات به روسیه رو

      سه شنبه 21 آذر 1402
      • پاسخ مدیر به احمد

       بله، حتما این طور هست

       سه شنبه 21 آذر 1402
     • حمید

      لطفا بفرمایید شما در زمینه صادرات به روسیه چه خدماتی دارین؟

      دوشنبه 20 آذر 1402
      • پاسخ مدیر به حمید

       با تشکر از پیغام شما مجموعه نگاه سبز در تمام مراحل از خرید و بسته بندی تا تحویل و توزیع در کشور مقصد مخصوصا روسیه در خدمت شماست

       دوشنبه 20 آذر 1402

     نظر بدهید