خرما مضافتی 650 گرم شادیار

بازدید : 311   |      

خرما مضافتی 650 گرم شادیار جزو محصولات پر طرفدار این برند معتبر می باشد که با دقت از بهترین نخلستان های ایران و خصوصا بم دست چین شده است.

خرمای مضافتی بم منسوب به خرمای شهرستان بم یا رطب مضافتی بم، یکی از پر طرف ترین محصولات خرمای ایران می‌باشد. این نوع خرما با توجه به رطوبت بالا، به عنوان خشکبار محسوب نمیشود. شرایط نگهداری آن در دمای بین -۵ تا +۵ درجه سانتی گراد می‌باشد. خرمای مضافتی بم پوست مشکی، براق، نازک و صافی دارد. پوست رطب مضافتی بم به راحتی قابل جدا شدن است. خرمای مضافتی بم شیره زیادی دارد. هر چه رنگ خرما مضافتی تیره تر باشد، مردم تمایل بیشتری به خرید آن دارند اما رنگ خرما مضافتی از ابتدا سیاه نیست. خرما ابتدا به رنگ قرمز است و کم‌کم قهوه ای روشن و سپس قهوه ای تیره می‌شود. در نهایت به رنگ بنفش خیلی سیر و مشکی در می‌آید. هسته این خرما برخلاف اکثر خرماهای دیگر مانند کبکاب، خاصویی و پیارم از گوشت جداست که باعث خوردن راحت تر و لذت بخش تر می شود. 

یک ویژگی منحصر به فرد برای خرما مضافتی وفور پتاسیم در آن است. به همین دلیل است که مصرف این خرما برای درمان کمبود پتاسیم توصیه می‌شود. اغلب مردم ایران در ماه رمضان اقدام به خرید این خرما می‌کند، زیرا هر حبه آن می‌تواند تحمل انسان را در گرسنگی افزایش دهد. امروزه با افزایش ساعات کاری مردم کمتر می‌توانند زمانی را صرف نهار خوردن بکنند. در این شرایط با مصرف چند دانه از خرما مضافتی می‌توان انرژی بدن را برای ساعاتی طولانی تأمین کرد.

خرما مضافتی 650 گرم شادیار جزو محصولات پر طرفدار این برند معتبر می باشد که با دقت از بهترین نخلستان های ایران و خصوصا بم دست چین شده است.

خرمای بم