خرما لولو

خرما لولو

خرما لولو که از خاص ترین ارقام خرمای برداشت شده از مناطق جنوبی ایران می باشد، توانسته در چند سال اخیر مشتری های زیادی را به سمت خود جلب کند. خرما لولو به خاطر شکلش که شبیه به آلو می باشد، به خرما آلویی شهرت گرفته است. این خرما که در بازار داخلی کمتر شناخته شده، فقط کسانی که به صورت تخصصی روی محصول خرما کار می کنند این نمونه خرما را میشناسند. اما به دلیل مزه خوبی که دارد و شکل خاصش، کسانی که تنها یکبار این میوه را بخورند از طرفداران این نمونه خواهند شد.

خرمای لولو از بهترین نوع خرما، در وزن های ۶ الی ۱۰ کیلو انتخاب و پس از آزمایشات فراوان در بسته بندی های مناسب و کاملا بهداشتی تهیه و توزیع می گردد.

خرمای لولو یکی دیگر از انواع خرمای ایران و از جمله انواع خرمای صادراتی ایران می باشد که در سالیان اخیر با شناخت بیشتر در بازار های داخلی و خارجی با استقبال خوبی از طرف مصرف کنندگان داخلی و خارجی مواجه شده است.

خرمای لولو که به خرمای آلویی نیز معروف است دارای سایز کوچک همانند خرمای خاصویی بوده و دارای هسته ای بسیار کوچک می باشد. طعم خرمای آلویی به خرمای پیارم بسیار نزدیک بوده و طعم فوق العاده خوشمزه ای دارد. دارای رطوبت پایین است و جزء دسته بندی خرماهای نیمه خشک قرار می گیرد. سایز دانه های خرمای آلویی در حدود ۱.۵ سانتی متر می باشد.

خرمای لولو به صورت دانه های جدا از هم موجود بوده و به خرمای خاصویی شباهت زیادی دارد. اما دارای رنگ قهوه ای تیره تر و شیره و رطوبت پایین تری می باشد.

نظر بدهید