خرما ربی

خرما ربی

خرما ربی از مهم ترین خرما های شناخته شده در بین مردم است که خواص بسیار زیادی دارد. این خرما به دلیل داشتن حجم زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی همواره توصیه شده است.

در زیر به اصلی ترین خواص خرما ربی که توسط کارشناسان ما در شرکت آتیه ارگ آتبین، جمع آوری شده و با استناد به نظر کارشناسان و پزشکان طب سنتی و نوین است اشاره خواهیم کرد:

خرما ربی مسهل خوبی برای محدود کردن موادی است که باعث یبوست می شوند. این خرما سرشار از فیبر هم هست که باعث تنظیم گوارش می شود.

خرما ربی حجم قابل ملاحظه ای از آنتی اکسیدان ها را دارا است که برای جلوگیری از آتراسکلروز، که رگ ها را سخت و خون را لخته می کند می شود.

خرما ربی برای تنظیم کلسترول و استرس بسیار است. خرما ربی غنی از انواع مواد معدنی مانند منیزیم، سلنیوم، منگنز و کلسیم است که به سلامت استخوان بسیار کمک می کنند. با مصرف تنها 3 تا 5 عدد خرما ربی در روز از کاهش قند خون خود جلوگیری خواهید کرد. زیرا این خرما سرشار از قند مفید و پتاسیم است. خرما ربی برای سلامت جنسی بسیار مفید است و از گرده این خرما در طب سنتی برای درمان باروری مردان استفاده می شود. پتاسیم موجود در خرما ربی برای درمان اسهال مفید است.

در کنار تمامی این مزایا، باید تاثیر مثبت خرما ربی را در عملکرد و سلامت مغز، جلوگیری از سرطان، افزایش انرژی، مکمل غذایی برای افزایش وزن، جلوگیری از شب کوری به دلیل میزان زیاد ویتامین A، جلوگیری از مسمومیت یا همروئید و غیره، از دیگر خواص خرما ربی است. ضمن اینکه این خرما منبع غنی از آهن است که برای سلامت مو، کم خونی و سلامت پوست توصیه می شود.

نظر بدهید