خرما برحی

خرما برحی

خرما برحی طرفداران زیادی هم در ایران و هم در کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی دارد و از ارزشمند ترین خرماهای صادراتی ایران تلقی می شود. این خرما به دلیل اینکه به شرایط آب و هوایی خاص نیاز دارد در همه جا قابل کشت نیست. منظور اینکه خرما برهی برای پختن یا رسیدن، به هوای بسیار گرم و باد گرم شدید نیاز دارد. به همین دلیل به آن برحی گفته می شود، زیرا واژه برحی به معنی باد گرم شدید است. این خرما در اوج گرما می پزد و از بهترین خرماهای مناطق جنوبی است.

از خرما برحی برای تولید بسیاری از مواد خوراکی طبیعی هم استفاده می شود. بصورت کلی از مقوی ترین خرما ها است. زیرا هم تامین انرژی زیادی دارد و هم میزان مواد معدنی و آهن این نوع خرما بسیار بالا است. به طور مثال از خرما برحی برای تولید حلوا خرما، خرما ارده، لواشک خرما، قند خرما، الکل صنعتی، انواع کیک و شیرینی محلی، انواع کلوچه و یا نوشیدنی استفاده می شود.

خرما برحی طبع گرم و خشک دارد و برای افرادی که دارای طبع سودایی و سرد هستند بسیار توصیه می شود. روزانه بین ۳ تا ۵ عدد از این خرما می تواند طبع بدن شما را تنظیم کند. توصیه می شود برای نرم شدن سینه افرادی که سرفه می کنند مقدار ۵۰ گرم از این خرما در ۱۰۰۰ گرم آب پخته شود و روزی دو تا سه استکان از جوشانده این خرما میل شود تا اثر آن را روی نرم شدن و بر طرف شدن خشکی سینه ببینید. این شربت البته برای افرادی که دارای مشکلات کلیوی هم هستند بسیار مناسب است و حتی به افرادی که دارای کمر درد و یا درد مفاصل هم هستند توصیه می شود که از این شربت میل کنند.

خرما برحی با ترکیب شنبلیله برای سنگ مثانه بسیار مناسب است. حتی افرادی که دارای مشکلات جنسی هستند توصیه می شود که خرما برحی را با مقداری دارچین در شیر تازه خیس کرده یا بجوشانند و هر روز ناشتا میل کنند تا مشکلات آنها بر طرف شود.

بصورت کلی به دلیل طبع گرم این خرما افرادی که دارای مزاج گرم هستند باید در مصرف آن مراقبت کنند. این خرما منبع فوق العاده ای از آهن است که برای مشکل افراد دارای کم خونی بسیار مناسب است. ضمنا خرما برحی دارای فیبر بسیار زیادی است که برای رفع یبوست و مشکلات گوارشی بسیار کاربردی و مفید است. این خرما دارای ویتامین های گروه B بوده و برای اعصاب و استرس مفید است. شرکت تولیدی خرمای گیلدا با استفاده از بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات، برداشت تا بسته بندی انواع خرما از جمله خرما برحی و توزیع این خرما در سطح تمامی استان ها و شهرهای ایران و البته صادرات خرما برحی آن به بالغ بر ۱۰ کشور دنیا، یکی از معتبرترین شرکت های تولید و توزیع خرما در ایران است که با افتخار آماده همکاری با مشتریان و خریداران محترم می باشد.

نظر بدهید