خرما استعمران

خرما استعمران

این خرمادارای شکلی بیضی مانند است و بسته به نوع آب و هوا، طعم های متفاوتی ممکن است داشته باشد. این خرما رنگ قهوه ای تیره دارد و در زمان رطب بودن کمی به گسی هم می خورد. هسته آن راحت جدا می شود و به دلیل کم بودن رطوبت ان، میزان شیره پایین تری نسبت به سایر خرما ها دارد.

این خرما در سه نوع یا اندازه وجود دارد که نوع بزرگ، متوسط و کوچک می باشند و اصلی ترین نوع صادراتی آن خرماهای گوشتی تر و یا بزرگتر هستند.

به عنوان یکی از مشکلات اساسی در فروش این نوع خرما همچنان می توان کمبود تجهیزات اماده سازی و بسته بندی درست را نام برد. این خرما در کارتن های 5 تا 10 کیلویی برای صادرات و در کارتن های 2 تا 3 کیلویی برای مصرف داخلی بسته بندی می شوند و عموما طرح بسته بندی شکیل و یا داشتن ظاهر مناسب صادراتی برای فروش بیشتر و با ارزش بالاتر این محصول همچنان به عنوان یکی از مشکلات و یا زمینه های سرمایه گذاری می تواند عنوان شود.

شرکت تولیدی خرمای گیلدا با استفاده از مدرن ترین دستگاه های طبقه بندی، شستشو، بسته بندی و شرینگ و با استفاده از جدید ترین راه های حفظ و نگهداری انواع خرما در شرایط انبارش بسیار استاندارد، خرمای استعمران را با کیفیت بسیار بالا به اقصی نقاط ایران و بسیاری از کشورهای خارج از ایران صادر می کند.

هر چند به دلیل اینکه از خانواده های خرمای خشک و یا نیمه خشک می باشد بسته بندی آنها نمی تواند خیلی مشکل باشد. امروزه در جنوب کشور بسیاری از خانواده ها از این نوع خرما درآمد داشته و بسیاری از شغل های مستقیم و غیر مستقیم را این نوع خرما ایجاد کرده است.

نظر بدهید