تهیه و صادرات وازلین

بازدید : 4208   |      

کد محصول : 22

ژل پترولیوم یا پترولاتیوم که با نام وازلین شناخته می شود، نوع روغن معدنی است که رابرت آگوستوس چیسبوری در سال 1859 آن را کشف کرد. وازلین در حقیقت ترکیبی از پارافین، واکس میکرو کریستالی و مواد معدنی است.

وازلین چیست؟

ژل پترولیوم یا پترولاتیوم که با نام وازلین شناخته می شود، نوع روغن معدنی است که رابرت آگوستوس چیسبوری در سال 1859 آن را کشف کرد. وازلین در حقیقت ترکیبی از پارافین، واکس میکرو کریستالی و مواد معدنی است.

 

فواید و خواص وازلین:

 

1- رفع چروک زیر چشم و صورت

وازلین به عنوان یک مرطوب کننده قوی پوست شناخته می شود که می تواند برای پیشگیری و درمان چروک صورت و چروک دور چشم استفاده شود.

هر شب قبل از خواب پوست را خوب بشوئید و خشک نمائید، سپس مقداری روغن وازلین را با عسل و سفیده تخم مرغ ترکیب کنید و بر روی پوست صورت و دور چشم بمالید و خوب ماساژ بدهید، بگذارید 20 دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب سرد شستشو دهید.

 

2- درمان سیاهی دور چشم

وازلین برای درمان سیاهی دور چشم و پف زیر چشم مفید است و چند قطره آب لیموترش را با وازلین مخلوط نمائید و به آرامی به ناحیه زیر چشم بمالید، بگذارید یک ساعت بماند و سپس با آب سرد شستشو دهید.

 

3- مرطوب کننده دست و صورت و بدن

لوسیون بدن وازلین: بعد از حمام مقداری روغن وازلین را بر روی پوست صورت و بدن خود بمالید تا از خشک شدن پوست جلوگیری نمائید.

وازلین برای ترک کف پا: پاهای خود را در آب گرم شستشو دهید و کاملاً خشک نمائید، روغن وازلین بمالید و جوراب پنبه ای تمیز بپوشید، تا ترک کف پا را درمان کنید.

کرم دست وازلین: بعد از شستشوی دستها مقداری روغن وازلین را بر روی پوست دست بمالید تا ترک ها و خشکی پوست دست را سریع تر درمان کنید.

وازلین برای ترک لب: مقداری وازلین را بر روی لب ها بمالید تا ترک و خشکی لب را درمان کنید و رنگ لب ها صورتی شود.

ماسک وازلین و شکر

وازلین را با شکر ترکیب نمائید و بر روی لب ها بمالید، این ترکیب سلول های پوست مرده بر روی لب را از بین می برد و لب ها را نرم و صورتی می کند.

 

4- درمان زخم و سوختگی

یک مطالعه نشان می دهد که روغن وازلین برای درمان زخم و سوختگی مفید است.

توجه کنید که حتماً از وازلین استریل استفاده نمائید، در غیر اینصورت باکتری ها و دیگر پاتوژن ها می توانند در باعث عفونت در زخم شوند و درمان را طولانی تر کنند.

توجه داشته باشید که استفاده از وازلین بر روی سوختگی تازه شرایط را بدتر می کند، بنابراین از وازلین برای درمان جای سوختگی استفاده کنید.

 

5- درمان سوختگی پوست نوزاد

تحقیقات نشان داده روغن وازلین برای درمان سوختگی پوست نوزاد ناشی از پوشک بچه مفید می باشد. پوست نوزاد را خوب بشوئید و خشک نمائید، یک لایه روغن وازلین بر روی آن بمالید و بگذارید بماند تا به رطوبت رسانی به پوست، بهبود آنرا تسریع کند.

 

6- پاک کننده آرایش

روغن وازلین یک راه موثر برای پاک کردن آرایش صورت و آرایش چشم است. با استفاده از پد پنبه ای مقداری وازلین را بر روی چشم بمالید تا آرایش پاک گردد و سپس با آب بشوئید. دقت داشته باشید که وازلین به داخل چشم نرود.

ماسک وازلین برای پوست صورت

مقداری وازلین را با توت فرنگی و آب ترکیب نمائید تا یک خمیر صافی به دست بیاید، سپس به مدت ده دقیقه آنرا به آرامی در حرکات دایره ای بر روی پوست صورت ماساژ دهید و بعد صورت خود را با آب گرم بشوئید.

 

 خواص وازلین برای موی سر

7- درمان موخوره

اگر موخوره دارید مقداری وازلین را با آب ترکیب نمائید و آنرا بر روی نوک موها بمالید و بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب و شامپو شستشو دهید تا موخوره را درمان کنید.

 

8- مرطوب کننده موهای خشک

وازلین به عنوان بهترین مرطوب کننده موهای خشک و آسیب دیده شناخته می شود که با آبرسانی به موها از شکنندگی آنها جلوگیری می کند.

مقداری روغن وازلین را بر روی موها بمالید و خوب ماساژ دهید، بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب و شامپو بشوئید.

 

9- درمان شپش

وازلین برای درمان شپش سر بسیار مفید است. یک لایه ضخیم روغن وازلین را بر روی موها و پوست سر بمالید و خوب ماساژ دهید و سپس با آب و شامپو خوب بشوئید.

 

10- درمان شوره سر

وازلین را می توان برای درمان شوره سر هم به کار برد. مقداری وازلین را بر روی پوست سر و موهای خود بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو بشوئید.

 

11- نرم کننده مو

وازلین می تواند به عنوان یک نرم کننده طبیعی مو عمل نماید.

ماسک وازلین برای مو

یک قاشق سوپ خوری وازلین آب شده را با یک سفیده تخم مرغ مخلوط نمائید و بر روی موهای خود بمالید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو بشوئید.

 

12- تقویت مژه

وازلین باعث تقویت و رشد سریع مژه ها می گردد. هر شب تا 2 هفته قبل از خواب مقداری روغن وازلین را بر روی مژه ها خود بمالید تا مژه های شما تقویت شده و سریع تر رشد کنند.

 

13- پر پشت کننده ابرو

وازلین یک روش طبیعی برای تقویت و پرپشت شدن ابرو می باشد. 

مقداری روغن وازلین را به صورت حرکات دایره ای بر روی ابروها بمالید و خوب ماساژ بدهید، بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب بشوئید.

 

14- تقویت ناخن

وازلین برای تقویت و افزایش رشد ناخن ها هم مفید است. مقداری روغن وازلین را بر روی ناخن ها بمالید و ماساژ بدهید تا هم ناخن ها را تقویت نماید و هم رنگ آنها را صورتی کند.

 

کاربردهای وازلین

15- استفاده از بیرون آوردن زیور آلات تنگ

کمی از وازلین را به گوشواره بزنید، بدون دردسر می توانید آنرا خارج نمائید. همچنین می توانید برای دستبند و یا حلقه تنگ هم مصرف نمائید.

 

16- جلوگیری از سایش 

ورزشکاران از وازلین در ران یا زیر بغل خود برای جلوگیری از سوزش ناشی از سایش استفاده می کنند.

 

17- درخشان کردن کیف

اگر کیف پول کهنه و رنگ پریده شده، آنرا با وزالین تمیز نمائید.

 

18- روان کننده لولا

اگر لولای در یا کشو سفت شده است، کمی وازلین بزنید تا روان حرکت کند.

 

19- باز کردن قفل ها

اگر قفلی را برای مدت طولانی استفاده نکردید، اول به آن وازلین بزنید بعداً کلید داخلش قرار دهید تا روان شود.

 

20- مراقبت از سگ

اگر پوست پنجه سگ خشک و ترک خورده، آنرا با وازلین ماساژ داده تا نرم گردد.

 

عوارض و مضرات وازلین

آلرژی: وازلین از مشتقات نفتی بوده و ممکن است در بعضی افراد آلرژی ایجاد نماید.

خطرات آسپیراسیون: قبل از استفاده از روغن وازلین به ویژه در کودکان با پزشک خود مشورت کنید، استنشاق روغن های معدنی ممکناست باعث ایجاد پنومونی آسپیراسیون گردد.

عوارض جانبی مصرف خوراکی وازلین شامل اسهال و بیماری های مختلف معده می شود.

 

* جهت خرید و صادرات انواع وازلین با ما همراه شوید...

تلفن: 09332990102