تهیه و صادرات درب پت

بازدید : 4191   |      

کد محصول : 15

درب دهانه 28 بطری پت

صادرات درب های آب بند و گازبند با دهانه 28 در رنگ های مختلف، مخصوص انواع بطری های آب معدنی، آبمیوه، دوغ، نوشابه، روغن و ...

 

نحوه تولید درب بطری پلاستیکی:

معمول ترین روش ها برای تولید درب بطری های پلاستیکی روش تزریق و روش قالبگیری تحت فشار می باشند. در ادامه به معرفی روش قالب فشاری چرخان می پردازیم:

تولید درب بطری های پلاستیکی به روش قالب فشاری چرخان، در حال حاضر یک تکنولوژی شناخته شده در سراسر جهان است. در این روش مواد پلاستیکی ترموست در درون قالبهای از پیش گرم شده قرار می گیرند و با بسته شدن قالب با فشار، مواد شکل درب بطری را به خود گرفته و بعد از سرد شدن قالب باز می شود.

بیش از 65% درب بطری های نوشیدنی دنیا از طریق فشرده سازی تولید می شود. هزینه های تولید پائین تر و کیفیت بهتر محصول از جمله مهمترین ویژگی های این روش تولید می باشد.

 

کنترل کیفیت:

کنترل کیفیت این محصولات فرآیندی آسان و اتوماتیک است. یک چشم الکترونیکی می تواند بلافاصله بعد از تشخیص هر قطعه معیوب، آنرا بدون توقف در فرآیند تولید، کنار زده و به بیرون بیاندازد.

 

ذخیره انرژی:

فرآیند تولید در دمای پائین اتفاق می افتد و در نتیجه به انرژی کمتری برای گرم کردن پلاستیک و نیز انرژی خنک کاری کمتری نیاز خواهد بود. در این روش در مقایسه با سایر روش های تولید درب بطری، انرژی کل مصرف شده به حدود 50% کاهش می یابد.

 

ظاهر زیباتر:

بر روی محصولات هیچ گونه برآمدگی ناشی از محل تزریق وجود ندارد که این باعث ظاهری زیباتر می شود.

از دیگر مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

در شیوه ی تولید این محصولات به روش تزریق، به سیستم راهگاه گرم نیاز است، در سیستم جدید نیاز به سیستم خاصی نیست و تغییر شکل به محصول نهایی به سرعت صورت گرفته و هدر رفت مواد اولیه کمتر می باشد.

- تعویض قطعات دستگاه به راحتی صورت می پذیرد که این امر تعمیر و نگهداری دستگاه را آسانتر کرده و در صرفه جویی زمان موثر می باشد.

 

بعد از تولید قطعه اولیه، چند عملیات باید بر روی آن صورت پذیرد تا قطعه به شکل نهایی درب بطری در بیاید.

این عملیات بسیار حساس می باشد که باید بلافاصله بعد از تولید درب انجام شود. نخستین مرحله از بین بردن لبه ی به وجود آمده ناشی از فرم دهی حرارتی درب ها می باشد که توسط دستگاه فولدینگ (Folding Machine) صورت می گیرد.

بعد از مرحله بالا نوبت به رزوه کردن و خط اندازی برای باز و بسته شدن راحت و مطمئن باید بر روی قطعه صورت پذیرد. 

 

بعد از این مراحل بر روی جداره ی خارجی درب بطری شیار زده می شود تا باز و بسته کردن آن امکان پذیر شود. 

همه مراحل توضیح داده شده با سرعت بالا و با کمترین هدر رفت انرژی و مواد اولیه صورت می گیرد و بازدهی این روش به شدت بالا خواهد بود.