بسته بندی و صادرات چای درجه یک ایرانی

بسته بندی و صادرات چای درجه یک ایرانی

چه نوع چای سیاه بیشترین خواص و فایده را دارد؟

درختچه چای همیشه سرسبز است حتی در فصل زمستان. این درختچه‌ها در حالت طبیعی و ارگانیک ارتفاعی حدود ۷۰ سانتی‌متر دارند. در فصل بهار، برگ‌های جوان و با طراوتی بر روی این درختچه‌ها رشد می‌کنند که با برداشت و فرآوری آن می‌توان به بهترین نوع چای سیاه ایرانی کاملاً خالص و اصل دست یافت که خواص و فواید بسیار بیشتری برای سلامتی انسان دارد.

متاسفانه چای سیاه اغلب توسط کارخانجات مختلف با رنگ‌ها، طعم‌‌ها و اسانس‌های شیمیایی مخلوط می‌شود و باعث می‌شود که مصرف روزانه آن برای سلامتی مضر شود.هلدینگ نگاه سبز جهت صادرات در این راستا اقدامات مفیدی انجام داده است تا بهترین نوع کالا را بسته بندی و صادر کند.

چای ایرانی ۳ بار در سال برداشت می‌شود (بهار، اول تابستان و اول پاییز). برداشت اول در فصل بهار است که به آن چای چین اول هم می‌گویند. چای بهاره، بیشترین خواص و فواید را برای سلامتی انسان داشته و همچنین بیشترین کیفیت را در طعم و رنگ و عطر دارد. زیرا درختچه‌های چای در فصل زمستان استراحت کرده و غنای بیشتری از خاک دریفت خواهند کرد و در فصل بهار که بهترین شرایط آب و هوایی مهیا است، محصول بسیار با کیفیتی تولید خواهد کرد.

خواص چای ایرانی در طب سنتی

خواص چای لاهیجان در طب سنتی نیز مانند هر خوراکی دیگری فواید و زیان‌هایی دارد. اما از آنجا که طبیعت آن، در درجه دوم گرم و خشک است، مدام‌نوشیدن آن زیان‌آور نیست؛ پس افرادی که از نوشیدن چای، دچار مشکل می‌شوند، دارای سوء مزاج، ضعف مزاج یا… هستند.

از خواص دیگر چای سیاه ایرانی خالص و طبیعی

  • چای برطرف كننده خستگی و آرام‎بخش است.
  • فلوئور موجود در چاي براي تحكيم استخوان‎ها و دندان‎ها مفيد است.
  • نوشيدن چای التهاب روده را كاهش می‎دهد.
  • برخلاف آب، نوشیدن یک فنجان چای پس از غذاهای سنگین، به برطرف‌کردن آثار زیان‌بار غذاهای چرب کمک می‌کند و موجب احساس راحتی در معده می‌شود. 
  • نوشیدن چای، موجب افزایش ترشح عرق و ادرار است؛ پس به دفع مواد زائد کمک می‌کند.

 

نظر بدهید